piątek, 26.04.2024 - tydzień (N)ieparzysty

Rozprawy doktorskie Wydziału Elektrycznego
Tytuł:
Analiza układów parametrycznych złożonych z sekcji pierwszego i drugiego rzędu
Doktorant:
Anna Piwowar
Dziedzina nauk technicznych. Dyscyplina naukowa:
elektrotechnika
Data obrony rozprawy:
15 czerwca 2011 r.
Data nadania stopnia:
28 czerwca 2011 r.
Streszczenie:
Problematyka rozprawy poświęcona jest konstrukcji modeli analitycznych układów parametrycznych LTV (ang. linear time varying) o parametrach zmiennych nieokresowo i analizie właściwości tych modeli. Opracowane zostały modele transmisyjne układów parametrycznych pierwszego i drugiego rzędu w dziedzinie czasu i częstotliwości. Wyznaczono odpowiedzi impulsowe, odpowiedzi na dowolne wymuszenie oraz zbadano charakterystyki czasowo – częstotliwościowe układów parametrycznych. Podano metody badania stabilności oraz warunki stabilności układów LTV. Przeprowadzono analizę właściwości połączeń kaskadowych i równoległych elementarnych sekcji LTV pierwszego i drugiego rzędu. Badania poparto przykładem fizycznej realizacji cyfrowego filtru LTV.