piątek, 26.04.2024 - tydzień (N)ieparzysty

W dniach 2-4 grudnia 2016 roku w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym „Radość” Politechniki Wrocławskiej odbyła się III Konferencja Naukowa Studentów pt. „Generacja – Przesył – Wykorzystanie GPW 2016”. W trakcie konferencji były zaprezentowane prace naukowo-badawcze studentów, doktorantów oraz członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Konferencja Naukowa „Generacja, Przesył, Wykorzystanie” to przedsięwzięcie którego nadrzędnym celem jest utworzenie platformy wymiany, prezentacji wyników badań naukowych oraz osiągnięć z zakresu generacji, przesyłu, dystrybucji oraz użytkowania i bezpieczeństwa energii elektrycznej.

W Konferencji uczestniczyli trzej doktoranci naszego Wydziału: Krzysztof Habelok z Katedy Energoelektroniki Napędu Elektrycznego i Robotyki oraz Paweł Nandzik i Tomasz Bednarczyk z Instytutu Elektroenergetyki i Sterowania Układów. W trakcie konferencji doktoranci zaprezentowali wyniki swoich badań. Zaprezentowane referaty zostały poddane ocenie przez Komitet Naukowy Konferencji. Zwycięzcą w kategorii doktoranci został mgr inż. Tomasz Bednarczyk, którego referat został wyróżniony w kategorii „Najlepsza prezentacja doktorancka” oraz zostanie opublikowany w „Wiadomościach Elektrycznych” Należy podkreślić, że było to już trzecie wyróżnienie studenta Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.