poniedziałek, 06.05.2024 - tydzień (N)ieparzysty

W dniu 13 lutego 2015 roku w restauracji „Pod Kasztanami” w Zabrzu odbyła się jubileuszowa, pięćdziesiąta edycja Balu Elektryka - corocznej integracyjnej imprezy karnawałowej studentów, absolwentów i pracowników Wydziału Elektrycznego.

Przewodniczący Samorządu Studenckiego Wydziału Elektrycznego inż. Adam Błeszyński powitał zebranych gości, opisał historię Balu oraz podziękował sponsorom za pomoc finansową. Następnie mgr inż. Krzysztof Kolonko – członek Zarządu Stowarzyszenia Elektryków Polskich - współorganizatora Balu Elektryka, zwrócił uwagę na istotną rolę, jaką odgrywa współdziałanie wychowanków Wydziału i przekazał Przewodniczącemu Samorządu prezent w postaci biografii profesora Stanisława Fryzego.

Uroczystego otwarcia Balu dokonał Dziekan Wydziału Elektrycznego, prof. dr hab. inż. Paweł Sowa, który m.in. podkreślił bogatą historię Wydziału, jego elitarność i wkład absolwentów w rozwój krajowego przemysłu i nauki. Dziekan zaznaczył również, że tegoroczna edycja Balu jest szczególna z uwagi na obchody 70-tego roku istnienia Wydziału Elektrycznego.

Po zakończeniu części oficjalnej i uroczystym polonezie, rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu Feniks, która trwała do wczesnych godzin porannych.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim gościom, organizatorom oraz sponsorom, a w szczególności: JM Rektorowi Politechniki Śląskiej prof. Andrzejowi Karbownikowi, Dziekanowi Wydziału Elektrycznego prof. Pawłowi Sowie, firmom Tauron Dystrybucja S.A., WASKO S.A., Eltrako sp. z o.o., jak również Stowarzyszeniu Elektryków Polskich i Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.

zdjęcia: Janusz Rzymanek