środa, 01.05.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 25 lutego 2015 roku odbyło się coroczne zebranie sprawozdawcze Koła nr 10 Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy Politechnice Śląskiej. Koło, powstałe w 1950 roku zrzesza, przede wszystkim, naukowców z Wydziału Elektrycznego, Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Wydziału Górnictwa i Geologii naszej uczelni.

Zebranie otworzył Prezes Koła dr inż. Tomasz Rusek, który podsumował rok 2014 w działalności Koła. W ubiegłym roku, Koło nr 10 zorganizowało kursy na uprawienia elektryczne, wyjazd integracyjny, połączony ze zwiedzaniem Elektrowni Pompowo - Szczytowej Porąbka Żar oraz współuczestniczyło w przygotowaniu konkursu na najlepszą pracę dyplomową z elektryki.

Następnie, głos zabrał Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Paweł Sowa, który przedstawił uczestnikom program uroczystości jubileuszowych z okazji 70-lecia Wydziału Elektrycznego, zapraszając wszystkich członków Koła do aktywnego udziału w obchodach.

W kolejnym wystąpieniu, Prezes Oddziału Gliwickiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich dr inż. Jan Kapinos nakreślił zarys zamierzeń Oddziału SEP na najbliższą przyszłość, ze szczególnym uwzględnieniem w nich Koła nr 10. Po zakończeniu części oficjalnej zebrania, uczestnicy wzięli udział w spotkaniu towarzyskim, które upłynęło w przyjaznej atmosferze na ożywionych dyskusjach.