poniedziałek, 29.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 7 marca 2016 roku Wydział Elektryczny nawiązał, na drodze formalnej, współpracę z Zespołem Szkół nr 2 w Katowicach – Murckach, w skład którego wchodzi Technikum nr 16, z klasą o profilu elektrycznym.

Umowę o współpracy podpisali Dyrektor Zespołu Szkół pani mgr Iwona Goźlińska oraz Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Paweł Sowa, przy kontrasygnacie Zastępcy Kwestora pani mgr Bożeny Janiczek.

Współpraca, w zakresie dydaktyki, dotyczyć będzie umożliwienia uczniom Szkoły poznania zaplecza laboratoryjnego Wydziału oraz udziału w wybranych zajęciach. Natomiast współpraca na polu promocji otworzy przed absolwentami Szkoły możliwość partycypacji w imprezach promocyjnych, organizowanych na Wydziale Elektrycznym.

Inicjatorem nawiązania współpracy jest mgr inż. Daniel Kiełpiński - nauczyciel przedmiotów elektrycznych w Technikum nr 16 oraz słuchacz studium podyplomowego „Społeczeństwo Prosumenckie - Prosumencka Energetyka” współorganizowanego przez Wydział Elektryczny.