piątek, 26.04.2024 - tydzień (N)ieparzysty

Druga edycja Akademickiego Spływu Wydziału Elektrycznego wpisała się już w tradycję organizacji „Dnia sportu”, integrując środowisko akademickie Rybnickiego Kampusu. Tegoroczny spływ rzeką Rudą, na odcinku Stodoły – Rudy Raciborskie, odbył się pod patronatem Dziekana Wydziału Elektrycznego prof. dr. hab. inż. Pawła Sowy i Duszpasterstwa Akademickiego Rybnika DAR, reprezentowanego na spływie przez ks. Rafała Śpiewaka.

W spływie, który odbył się 8 maja uczestniczyło 28 studentów stacjonarnych studiów inżynierskich z kierunku Elektrotechnika oraz gościnnie studentki z Rybnickiej Filii Uniwersytetu Ekonomicznego.

Organizatorzy: Dariusz Maciejczyk (IV sem. Elektrotechniki CKI), Łukasz Targański (VI sem. Elektrotechniki CKI), dr inż. Maciej Sajkowski (RE5), ks. Rafał Śpiewak (DAR) oraz komandor spływu dr inż. Tomasz Stenzel (RE5) zmobilizowali uczestników do sportowej aktywności na rzece i zabaw zręcznościowych na mecie spływu. Wsparcia logistycznego i sprzętowego udzieliła firma „Aktywni” z Rybnika.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z imprezy.