Miło nam poinformować, że w Konkursie Stowarzyszenia Elektryków Polskich im. prof. Mieczysława Pożaryskiego na najlepsze artykuły opublikowane w czasopismach SEP za rok 2016, trzecie równorzędne nagrody zdobyli naukowcy z Wydziału Elektrycznego.

Nagrodzone artykuły to:

„Pomiar pojemności i rezystancji izolacji zwojowej w transformatorach”, opublikowany w numerze 8/2016 Energetyki, autorstwa prof. dr hab. inż. Tadeusza Glinki oraz dr inż. Andrzeja Sikora

„The use of p-q control in single-phase active power filter for dynamic reactive power compensation”, opublikowany w numerze 2/2016 Przeglądu Elektrotechnicznego, autorstwa: prof. dr hab. inż. Mariana Pasko, dr inż. Tomasza Adrikowskiego oraz dr inż. Dawida Buły

Gratulujemy nagodzonym.

Dziekan Wydziału Elektrycznego