wtorek, 07.07.2020 - tydzień (P)arzysty
logoPolSl2019 2logoRE100
Wydział Elektryczny

 

Zawieszenie zajęć dydaktycznych

Od dnia 12.03.2020r. do odwołania zostają zawieszone wykłady, zajęcia oraz konsultacje dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych oraz inne formy kształcenia, z wyłączeniem zajęć prowadzonych zdalnie.


NOWA PROCEDURA ZDALNEGO DYPLOMOWANIA


NOWE PROCEDURY PRAKTYK STUDENCKICH!

Informujemy, że na stronie Wydziału Elektrycznego zamieszczone zostały nowe procedury załatwiania spraw dotyczących praktyk studenckich oraz alternatywnych sposobów ich realizacji.

Informacje dla: studentów studiów stacjonarnych

Informacje dla: studentów studiów niestacjonarnych


Rzeczywistość pracy w projekcie IT nierzadko mija się z wizją początkujących developerów i testerów oprogramowania. Okazuje się nagle, że zdobyta dotychczas wiedza daje podstawy do pracy w roli inżyniera, ale rozwijająca się branża technologiczna wymaga nieustannego pogłębiania swoich kompetencji. Jak zatem przygotować się na to, co czeka za drzwiami firmy, do której aplikujemy?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w czasie II bloku wykładów i warsztatów Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania (DPTO), który odbędzie się już 10 kwietnia 2019 roku na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów – praktyków z gliwickiej firmy Future Processing.

O CZYM BĘDZIEMY MÓWIĆ?

W czasie II bloku DPTO dowiesz się m.in.
  - Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej na stanowisko developerskie,
  - Jak wygląda codzienna praca w projekcie IT, - Jak zapobiegać błędom w kodzie,
  - Jak rozpocząć pracę nad projektem Angularowym,
  - Dlaczego warto zajmować się tematem Data Processing.

Pełna agenda dostępna jest na stronie wydarzenia [https://www.dpto.pl/#trainings/block-2/agenda]

 

JAK SIĘ ZAREJESTROWAĆ?

Rejestracja na wydarzenie jest bezpłatna i rozpocznie się już 1 kwietnia (poniedziałek) poprzez formularz na www.dpto.pl.

 

WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W FUTURE PROCESSING!

Po zakończeniu wykładów, uczestnicy cyklu będą mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się w sobotę 27 kwietnia 2019 roku w siedzibie firmy Future Processing w Gliwicach.

Pamiętaj, że ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w wykładach II bloku DPTO i jednocześnie w najciekawszy sposób uzasadnią chęć swojego uczestnictwa w szkoleniu.

Zapisy na warsztaty ruszają 1 kwietnia i potrwają do 23 kwietnia 2019 roku, również za pośrednictwem strony www.dpto.pl.

Organizatorem konferencji DPTO jest gliwicka firma Future Processing zajmująca się tworzeniem wysokiej jakości oprogramowania i dostarczająca zaawansowanych technologicznie rozwiązań poprawiających komfort życia, zwiększających bezpieczeństwo mieszkańców miast, czy zapobiegających marnowaniu wody i żywności. W portfolio Future Processing znajdują się m.in. badawczo-rozwojowy projekt ECONIB, który ma na celu zwiększenie skuteczności diagnostyki i leczenia nowotworów, oraz CIVICO — rozwiązanie, które pozwala zamienić tradycyjny monitoring w System Inteligentnej Analizy Obrazu, wykrywający niebezpieczne i niepożądane sytuacje, tj. wandalizm czy samochody jadące pod prąd. Future Processing jest także jedną z trzech śląskich firm wchodzących w skład konsorcjum FP Space, które tworzy rozwiązania pod kątem zaawansowanych misji kosmicznych oraz przetwarzania danych satelitarnych z wykorzystaniem uczenia maszynowego. Firma jest także organizatorem ogólnopolskiej konferencji Quality Excites oraz Future Dev Day.