poniedziałek, 29.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniach 23-26 października 2014 r. pięcioro studentów Studenckiego Koła Naukowego SEP: Sandra Deka, Łukasz Szlagol, Mateusz Piątek, Adam Błeszyński i Krzysztof Habelok uczestniczyło w Ogólnopolskich Dniach Młodego Elektryka. Tegoroczna Edycja odbyła się w Gdańsku. Tematem była energetyka jądrowa.

Uroczysta inauguracja odbyła się w auli głównej Politechniki Gdańskiej, gdzie uczestnicy koła wysłuchali następujących wykładów:

• „Wielkie awarie w przemyśle jądrowym”,
  • „EDF PWR Fleet Overview and Experience”,
  • “Social aspects of Nuclear Power Plant”.

W pierwszym dniu obchodów odbyło się również spotkanie z Prezesem SEP Piotrem Szymczakiem, na którym zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla najaktywniejszych członków Stowarzyszenia. Pierwszy dzień zakończył się zwiedzaniem laboratoriów Politechniki Gdańskiej oraz wystawą na temat życia i działalności inż. Kazimierza Szpotańskiego.

Kolejny dzień obchodów rozpoczął się od wykładu „Bezpieczeństwo Elektrowni Jądrowych z reaktorami III generacji”, po którym członkowie SKN SEP wzięli udział w konkursie wiedzy o Kazimierzy Szpotańskim oraz w Lidze Elektryków. Równolegle dwóch delegatów Naszego koła brało udział w wyborach nowego przewodniczącego SRK. Dzień drugi zakończył się zwiedzaniem gdańskiej starówki.

W trzecim dniu ODME studenci brali udział w panelu dyskusyjnym na temat „Aspektów społecznych i bezpieczeństwa budowy elektrowni jądrowych w Polsce”. W tym dniu członkowie SKN SEP uczestniczyli także w wycieczce po Stoczni Gdańskiej oraz Europejskim Centrum Solidarności.

Dzięki uczestnictwu w ODME mieliśmy możliwość nawiązania nowych kontaktów wśród społeczności młodych elektryków z całej Polski jak i wymiany doświadczeń w prowadzeniu kół.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować organizatorom za bardzo dobrze przygotowane wydarzenie oraz JM Rektorowi Politechniki Śląskiej, Dziekanowi Wydziału Elektrycznego oraz Oddziałowi Gliwickiemu SEP za wkład finansowy, bez którego nie moglibyśmy uczestniczyć w Ogólnopolskich Dniach Młodego Elektryka.