poniedziałek, 29.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 5 listopada 2014 r. w Hotelu Silvia w Gliwicach odbyła się pierwsza interdyscyplinarna konferencja środowisk naukowych, biznesowych i samorządowych „Energetyka Prosumencka w Wymiarach Zrównoważonego Rozwoju” (EPwWZR).

Organizatorem konferencji są Stowarzyszenie Klaster 3x20, Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia i Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa Oddział w Częstochowie przy współpracy z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Śląskiej, Wydziałem Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Honorowy patronat nad konferencją objęli: JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Andrzej Karbownik, JM Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Maria Nowicka-Skowron, JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. Leszek Żabiński i JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Wiesław Banyś.

Przybyłych gości przywitali: dr hab. inż. Robert Kucęba, prof. PCz (przewodniczący konferencji w zakresie nauk społeczno-ekonomicznych) oraz dr hab. inż. Krzysztof Dębowski (przewodniczący konferencji w zakresie nauk technicznych), a następnie o zabranie głosu zostali poproszeni: Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach prof. dr hab. inż. Paweł Sowa, Prezes Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa prof. dr hab. inż. Leszek Kiełtyka oraz Prodziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej dr inż. Marcin Zawada. Otwarcia konferencji dokonał przewodniczący komitetu naukowego prof. dr hab. inż. Jan Popczyk z Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej, który przedstawił prezentację zatytułowaną „Jedność energetyki prosumenckiej i innowacji przełomowych”.

W ramach konferencji zostały przedstawione 24 prezentacje przyjętych do przedstawienia na konferencji artykułów pracowników naukowych m.in. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., Uniwersytetu Zielonogórskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Instytutu Badań Systemowych PAN w Warszawie, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Częstochowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Śląskiego. W ramach konferencji zaprezentowany został również pokaz funkcjonowania wirtualnej sieci referencyjnych prosumenckich mikroinstalacji energetycznych (WSRPME).

Efektem prac uczestników konferencji jest monografia naukowa zatytułowana „Energetyka Prosumencka. Pierwsza próba konsolidacji”.

Program konferencji oraz przedstawione prezentacje są już dostępne online na stronie Stowarzyszenia Klaster 3x20.