poniedziałek, 29.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W wyniku wieloletniej współpracy pomiędzy Wydziałem Elektrycznym a gliwicką firmą APA Group powstaje właśnie nowe laboratorium w Katedrze Mechatroniki. Firma APA, której wielu pracowników to absolwenci Politechniki, jest producentem oprogramowania Vision BMS i pragnie wnieść swój wkład w kształcenie kolejnych pokoleń inżynierów w zakresie szeroko pojmowanej tematyki BMS (Building Management System). Edukację w tym zakresie umożliwi nowoczesne laboratorium wyposażone w 25 stanowisk komputerowych z sieciową licencją systemu Vision BMS, zarządzające szeregiem różnorodnych modułów sprzętowych. Taka konfiguracja ma umożliwić ćwiczącym zapoznanie się z najnowocześniejszymi metodami kontroli i zarządzania systemami automatyki przemysłowej i budynkowej.