poniedziałek, 29.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniach od 1 do 8 grudnia 2014 r. w Jakarta oraz Bandung (Indonezja), na zaproszenie władz uczelni Politeknik Negeri Jakarta oraz International Postgraduate Network Shah Alam Malaysia, przebywał Dziekan Wydziału, Profesor Paweł Sowa. Podczas pobytu, w dniu 2 grudnia, uroczyście podpisano list intencyjny  – deklarację współpracy naukowej i dydaktycznej pomiędzy Wydziałem Elektrycznym Politechniki Śląskiej a Politeknik Negeri Jakarta. Dokument ten podpisali: Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Paweł Sowa oraz Director Politeknik Negeri Jakarta Abdillah, S.E., M.Si. Przewidywana jest wymiana pracowników, studentów i doktorantów oraz wzajemna współpraca w dziedzinie elektroenergetyki.

Podczas pobytu w Bandung, w ramach konferencji IPN – IWNEST 2014 Conferences Bandung, Profesor Paweł Sowa wygłosił wykład, jako Keynote Speaker, na temat „Biological Effects of Low- and High Frequency Electromagnetic Field”. Ponadto Profesor P.Sowa przewodniczył obradom w kilku sekcjach.