piątek, 03.05.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 18.04.2015 r. we Wrocławiu odbyła się czwarta edycja Mistrzostw Polski Programistów LabVIEW. Politechnikę Śląską reprezentowali studenci Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki, a z Wydziału Elektrycznego — dr inż. Marek Kciuk, który zasiadał w komisji sędziowskiej Olimpiady Studenckiej. Dr inż. Marek Kciuk jest inicjatorem oraz koordynatorem współpracy z firmą National Instruments na Wydziale Elektrycznym, w ramach programu dydaktycznego „LabVIEW Academy”. Organizatorem zawodów było Studenckie Koło Naukowe LabVIEW Fan Group z Politechniki Wrocławskiej. Poza licznymi studentami impreza zgromadziła także firmy stosujące oprogramowanie LabVIEW, dzięki czemu studenci uzyskali możliwość zapoznania się z przemysłowymi zastosowaniami środowiska LabVIEW oraz mogli nawiązać kontakt z potencjalnymi pracodawcami.

Więcej o przebiegu zawodów na stronie www, Facebook-u oraz w serwisie telewizji Styk na YouTube.