piątek, 03.05.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniach 13-14 czerwca 2015 roku w Katowicach odbył się Piknik Rodzinny EKOODPOWIEDZIALNIE 2015 . Piknik miał między innymi wymiar popularno-naukowy, promujący ekologię i różnego rodzaju ekologiczne rozwiązania techniczne. Studenci i doktoranci Studenckiego Koła Naukowego „FOTON”, przy współudziale kół studenckich SPIE Silesian Student Chapter i OSA reprezentowali Politechnikę Śląską w Pikniku, który odbywał się w Katowickim Parku Leśnym w Dolinie Trzech Stawów obok lotniska Katowice-Muchowiec przy ul. Francuskiej.

Udział ww. kół naukowych działających przy Katedrze Optoelektroniki Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej przysłużył się promocji i rozpowszechnieniu wiedzy z zakresu rozwiązań technicznych sprzyjających środowisku naturalnemu. Doktoranci i Studenci (kierunków Energetyka Prosumencka oraz Elektronika i Telekomunikacja) przygotowali i przedstawili zespół demonstracji i prezentacji obejmujących tematycznie elektronikę i energetykę przyjazną środowisku. W ramach eksperymentów przedstawiono między innymi zasadę działania ogniw fotowoltaicznych, wodorowych ogniw paliwowych, pokazano jak zrobić baterię z cytryny oraz wyjaśniono dlaczego woda może być paliwem w urządzeniach elektrycznych wykorzystujących cykl solarno-wodorowy. Eksperymenty cieszyły się sporym zainteresowaniem uczestników pikniku.

• Piknik Rodzinny EKOODPOWIEDZIALNIE 2015