sobota, 04.05.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 15 czerwca 2015 roku na Wydziale Elektrycznym odbyło się spotkanie poświęcone pamięci Profesora Władysława Paszka. Uroczystość odbyła się w związku z 90-tą rocznicą urodzin Profesora oraz wpisuje się w cykl imprez rocznicowych z okazji 70 roku istnienia Wydziału.

Spotkanie otworzył i prowadził Prezes Oddziału Gliwickiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) dr inż. Jan Kapinos, który powitał zabranych: Rodzinę Profesora Władysława Paszka, naukowców, pracowników przemysłu, wychowanków i przyjaciół Profesora. Następnie, prof. dr hab. inż. Marian Pasko przedstawił bogato ubarwioną zdjęciami prezentację biograficzną Profesora Władysława Paszka. Pod redakcją prof. Mariana Pasko zostały również opracowane i wydane, w formie książkowej, wspomnienia o Profesorze Władysławie Paszku, które otrzymali wszyscy uczestnicy uroczystości.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z przebiegu uroczystości.