poniedziałek, 29.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 26 czerwca 2015 roku na Wydziale Elektrycznym uroczyście podpisany został list intencyjny, inicjujący szeroką współpracę między Wydziałem Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Ostrawskiej (Czechy), a Wydziałem Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Wydziałem Elektrycznym Politechniki Śląskiej.

Dokument sygnowali: Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki prof. Václav Snášel, Dziekan Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki prof. Adam Czornik oraz Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. Paweł Sowa. Na spotkaniu obecni byli również: Prodziekan ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej dr hab. inż. Joanna Polańska, prof. Pol. Śl. (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki), Prodziekan ds. studenckich dla kierunków Elektrotechnika i Informatyka dr inż. Piotr Holajn, Prodziekan ds. Studenckich dla kierunków Elektronika i Telekomunikacja, Mechatronika oraz Energetyka dr inż. Adam Cichy (Wydział Elektryczny) oraz Asystent Dziekana Pani Katerina Kasparova (Wydział Elektrotechniki i Informatyki).

umowa

Współpraca, po formalnym wdrożeniu, dotyczyć będzie: prowadzenia wspólnych międzynarodowych studiów III stopnia, wymiany akademickiej między wydziałami, tworzenia wspólnych publikacji, organizacji seminariów oraz budowy nowych laboratoriów.

Politechnika Ostrawska (Vysoká Škola Báňská), założona w połowie XIX wieku, obecnie składa się z siedmiu wydziałów, na których studiuje łącznie ponad 22 tysiące studentów. Politechnika należy do największych czeskich uczelni technicznych. Prowadzi międzynarodową współpracę z ponad dwustoma szkołami wyższymi na wszystkich kontynentach. Wydział Elektrotechniki i Informatyki tej uczelni oferuje natomiast studia w języku angielskim dla obcokrajowców na kierunkach: „Elektrotechnika” oraz „Technologie informatyczne i komunikacyjne”.

MEMORANDUM OF UNDERSTANDINGMEMORANDUM OF UNDERSTANDING