poniedziałek, 29.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 10 lipca 2015 roku na Wydziale Elektrycznym gościł dr inż. Sunil Bhat – Prodziekan ds. Współpracy z Przemysłem Visvesvaraya National Institute of Technology (VNIT) w Nagpur (Indie), członek Rady Programowej Wydziału Elektrycznego. Wydział Elektryczny od lat prowadzi współpracę z, założonym w 1960 roku, indyjskim Instytutem, w szczególności z wchodzącą w jego skład Katedrą Inżynierii Elektrycznej.

Była to pierwsza wizyta dr. Bhat w Polsce, który wziął również udział w międzynarodowej konferencji „Modern Electric Power Systems (MEPS), zorganizowanej przez Politechnikę Wrocławską.

Pierwszy punkt wizyty zagranicznego gościa na Wydziale Elektrycznym, stanowiło spotkanie z Dziekanem prof. dr. hab. inż. Pawłem Sową, podczas którego omówione zostały plany dalszej współpracy, głównie w zakresie wdrożenia nowych form kształcenia dla indyjskich studentów w Polsce oraz prowadzenia wspólnej działalności badawczej. Następnie dr inż. Sunil Buhat zwiedział wybrane laboratoria Wydziału:

• Laboratorium Energoelektronicznych Układów Napędowych (dr inż. Grzegorz Jarek) oraz Laboratorium Robotów Mobilnych (mgr Andrzej Kowalik) - Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki,
  • Laboratorium Spektroskopii Ramanowskiej (prof.dr hab.inż. Tadeusz Pustelny, mgr inż. Marcin Procek) - Katedra Optoelektroniki,
  • Laboratorium Metrologii Elektrycznej i Elektronicznej (dr inż. Janusz Guzik), Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej (dr inż. Damian Gonscz) - Instytut Metrologii, Elektroniki i Automatyki,
  • Laboratorium Robotów i Manipulatorów oraz Laboratorium Siemens Profinet (dr inż. Mark Kciuk) - Katedra Mechatroniki,
  • Laboratorium Techniki Wysokich Napięć (dr inż. Dominik Duda) - Instytut Elektroenergetyki i Sterowania Układów.

Przewodnikami dr. Bhata po Wydziale Elektrycznym i Gliwicach byli: dr inż. Aneta Olszewska z Katedry Optoelektroniki oraz rzecznik Wydziału Andrzej Kowalik.

Wizyta dr. inż. Sunila Bhat z IndiiWizyta dr. inż. Sunila Bhat z IndiiWizyta dr. inż. Sunila Bhat z Indii
  • Wizyta dr. inż. Sunila Bhat z Indii