poniedziałek, 29.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniach 8-10 lipca 2015 roku odbyło się międzynarodowe seminarium ”Young Engineers Seminar in Brussels”, zorganizowane przy współpracy z „EUREL the Convention of National Associations of Electrical Engineers of Europe”. Spośród dziewięciu państw członkowskich na seminarium byli przedstawiciele czterech: Polski, Niemiec Austrii i Rumunii. Wśród reprezentantów Stowarzyszenia Elektryków Polskich było dwóch studentów Koła Naukowego SEP działającego przy Wydziale Elektrycznym: Krzysztof Habelok i Mateusz Piątek.

W ciągu dwudniowego seminarium uczestnicy zapoznali się z misją oraz podstawowymi zadaniami realizowanymi przez EUREL, rynkiem energii elektrycznej w Europie, jak również procesem legislacyjnym, związanym z wdrażaniem nowych regulacji dotyczących Europejskiej Unii Energetycznej. Podczas seminarium uczestnicy dyskutowali o przyszłości rynku energii elektrycznej z uwzględnieniem zrównoważonej dystrybucji energii elektrycznej w Europie, w tym systemu telekomunikacyjnego. W dyskusji brano pod uwagę długoletnią strategię UE do 2040 roku. W drugim dniu spotkania uczestnicy seminarium odwiedzili Parlament Europejski, gdzie zapoznali się z jego strukturą oraz procesem legislacyjnym oraz mieli okazję zobaczyć salę obrad tej instytucji.

Korzystając z okazji, uczestnicy seminarium serdecznie dziękują Dziekanowi Wydziału Elektrycznego oraz Stowarzyszeniu Elektryków Polskich - oddział w Gliwicach za wkład finansowy umożliwiający uczestnictwo w seminarium.

Young Engineers Seminar in Brussels
Young Engineers Seminar in BrusselsYoung Engineers Seminar in BrusselsYoung Engineers Seminar in Brussels