wtorek, 30.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 21 października 2015 r. w Pałacu w Koszęcinie odbyła się druga interdyscyplinarna konferencja środowisk naukowych „Energetyka Prosumencka w Wymiarach Zrównoważonego Rozwoju” (EPwWZR). Organizatorem konferencji są Stowarzyszenie Klaster 3x20 i Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa Oddział w Częstochowie przy współpracy z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Śląskiej, Wydziałem Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Honorowy patronat nad konferencją objęli: JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Andrzej Karbownik, JM Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Maria Nowicka-Skowron, JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. Leszek Żabiński i JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Wiesław Banyś.

Przybyłych gości przywitali: dr hab. inż. Robert Kucęba prof. PCz (przewodniczący konferencji w zakresie nauk społeczno-ekonomicznych) oraz dr hab. inż. Krzysztof Dębowski (przewodniczący konferencji w zakresie nauk technicznych). Otwarcia konferencji dokonał przewodniczący komitetu naukowego prof. dr hab. inż. Jan Popczyk z Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej, który przedstawił prezentację zatytułowaną „Energetyka prosumencka szansą dla zrównoważonego rozwoju Polski”. W ramach konferencji zostało przedstawione ponad dwadzieścia prezentacji przyjętych do przedstawienia na konferencji artykułów pracowników naukowych m.in. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Częstochowskiej, Uniwersytetu Śląskiego oraz Politechniki Śląskiej.

Program konferencji oraz galeria zdjęć dostępne są na stronie Stowarzyszenia Klaster 3x20, na której niedługo będą dostępne również prezentacje konferencyjne.

Efektem prac uczestników konferencji będzie pokonferencyjna monografia naukowa. Jako miejsce konferencji wybrany został Pałac w Koszęcinie, który jednocześnie jest siedzibą Zespołu Śląsk i dzięki uprzejmości Dyrekcji Pałacu konferencja zakończyła się koncertem przedstawicieli Zespołu, nagrodzonym gromkimi brawami uczestników konferencji.