poniedziałek, 29.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 16 stycznia 2016 roku, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbyła się uroczysta XXIV Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji zorganizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.

Laur Umiejętności i Kompetencji jest nagrodą przyznawaną corocznie za działalność w dziedzinach: gospodarczej, naukowej i kulturalnej. Od 1992 roku Regionalna Izba Gospodarki wraz z Oddziałem Telewizji Katowice, Polskim Radiem oraz „Trybuną Śląską” nagradzają nieprzeciętnych menedżerów, naukowców, ludzi kultury i sztuki, a także polityków za wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w polskiej gospodarce oraz postawę obywatelską godną naśladowania.

Na przestrzeni lat, wśród laureatów nagrody znalazło się wielu wybitnych Polaków, m.in. Jan Paweł II, Jerzy Buzek, Andrzej Wajda, Zbigniew Religa, Andrzej Bochenek, Krzysztof Zanussi, Jan Nowak Jeziorański i Janusz Steinhoff, których osiągnięcia zapisały się w polskiej i międzynarodowej historii.

W tegorocznej edycji Laurów Umiejętności i Kompetencji do grona laureatów dołączyli Profesorowie Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej: Dziekan prof. dr hab. inż. Paweł Sowa oraz Dyrektor Centrum Energetyki Prosumenckiej prof. dr hab. inż. Jan Popczyk. Wyróżnienia przyznano za rozwijanie i promowanie działań innowacyjnych, ważnych dla nowoczesnej gospodarki.