poniedziałek, 29.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 27 stycznia 2016 roku odbyło się coroczne zebranie sprawozdawcze Koła nr 10 Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy Politechnice Śląskiej. Koło, powstałe w 1950 roku, zrzesza przede wszystkim pracowników Wydziału Elektrycznego, Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Wydziału Górnictwa i Geologii naszej uczelni.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Paweł Sowa, prof. dr hab. inż. Bolesław Pochopień – Rektor Politechniki Śląskiej w latach 1996-2002 oraz reprezentujący Stowarzyszenie Elektryków Polskich: dr inż. Tomasz Rusek – Prezes Koła nr 10, dr inż. Jan Kapinos – Prezes Oddziału Gliwickiego, Krzysztof Kolonko – członek Zarządu Głównego SEP oraz Dariusz Janecki, Andrzej Ciepły, Andrzej Sielski, Andrzej Grabowski i Andrzej Sanocki.

Zebranie otworzył Prezes Koła nr 10 dr inż. Tomasz Rusek, który podsumował rok 2015. Koło liczy obecnie 114 członków, w tym 65 pracowników Politechniki Śląskiej i 35 pracowników emerytowanych. W  ubiegłym roku Koło zorganizowało kursy na uprawienia elektryczne oraz współuczestniczyło w przygotowaniu konkursu na najlepszą pracę dyplomową z elektryki. Władze Stowarzyszenia wyróżniły odznaczeniami prof. B. Pochopienia oraz dr. inż. J. Ihnatowicza.

Następnie głos zabrał Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. Sowa, który zaznaczył, że miniony rok był szczególny dla Wydziału Elektrycznego, obchodzącego 70-lecie swego istnienia. Podkreślił również ważną rolę integracyjną corocznych spotkań członków Koła SEP.

W kolejnym wystąpieniu, Prezes Oddziału Gliwickiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich dr inż. Jan Kapinos przedstawił zamierzenia Oddziału SEP na najbliższą przyszłość, ze szczególnym uwzględnieniem w nich Koła nr 10. Prezes podziękował również zespołowi redakcyjnemu rocznicowej monografii poświęconej Profesorowi Władysławowi Paszkowi. Zespół, pod kierownictwem prof. dr. hab. Mariana Pasko, tworzyli: dr inż. Piotr Zientek oraz dr inż. Roman Miksiewicz.

Jako ostatni głos zabrał Krzysztof Kolonko, reprezentujący Zarząd Główny SEP. Zaznaczył, że przyznanie współorganizacji ubiegłorocznych Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka Samorządowi Studenckiemu Wydziału Elektrycznego świadczyło o wysokim uznaniu dla gliwickiego środowiska elektryków.

Po zakończeniu części oficjalnej zebrania uczestnicy wzięli udział w spotkaniu towarzyskim, które upłynęło w przyjaznej atmosferze na ożywionych dyskusjach.