poniedziałek, 29.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniach 12-14 grudnia 2014 roku w Jugowicach odbyła się Konferencja Naukowa „Generacja, Przesył, Wykorzystanie” zorganizowana przez Koło SEP przy Politechnice Wrocławskiej, na którą została zaproszono większość uczelni o profilu elektryczno-energetycznym z całej Polski. Uczestnicy zaprezentowali owoce swojej kilkumiesięcznej pracy, a najlepsze artykuły nagrodziła oraz wyróżniła zebrana Komisja. Wśród zaproszonych gości byli także laureaci konkursu Studencki Nobel oraz doktoranci oraz studenci uczelni technicznych.

W skład komisji oceniającej pracę studentów wchodzili m. in.: dr inż. Andrzej Hachoł – Prezes Oddziału Wrocławskiego SEP, prof. dr hab. inż. Waldemar Rebizant – Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, dr hab. inż. Eugeniusz Hotała – Przewodniczący Rady Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Politechnikę Śląską, a zarazem Koło SEP przy Politechnice Śląskiej, reprezentowało trzech studentów, których artykuły zakwalifikowały się do konkursu. Byli to koledzy: Igor Skotniczy, Mateusz Piątek oraz Kamil Warian.

Z dumą informujemy, że pierwsze miejsce oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe za najlepszy artykuł konferencji otrzymał jednogłośnie student Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej, Mateusz Piątek za artykuł pt. „Projekt instalacji elektrycznej niskiego napięcia z układem SZR”. Wszystkie artykuły zaprezentowane podczas konferencji można znaleźć w specjalnym wydaniu materiałów konferencyjnych o numerze ISBN 978-83-7493-879-2.

Więcej o Konferencji Naukowej „Generacja, Przesył, Wykorzystanie” w najbliższych numerach czasopism "Pryzmat" oraz "Tydzień w SEP".