poniedziałek, 29.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 12 stycznia 2015 roku między Instytutem Elektroenergetyki i Sterowania Układów Wydziału Elektrycznego, a Zespołem Szkół nr 6 w Jastrzębiu Zdroju została podpisana umowa o partnerstwie i wzajemnej współpracy.

Umowę w imieniu Instytutu sygnował Dyrektor prof. dr hab. inż. Paweł Sowa, a w imieniu Zespołu Szkół Dyrektor mgr Jerzy Maduzia.

Technikum w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego należy do 100 najlepszych techników w Polsce, sklasyfikowanych w rankingu czasopisma „Perspektywy” i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”. Uczniowie mają możliwość nauki w klasach o profilach: technik elektryk, technik informatyk, technik mechatronik, technik analityk oraz technik górnictwa podziemnego. Na podstawie umowy uczniowie Zespołu Szkół będą mogli rozwijać swoje praktyczne zainteresowania, głównie poprzez udział w specjalnie opracowanych zajęciach on-line w laboratoriach Instytutu, a także uczestniczyć w innowacyjnych projektach dydaktycznych.

Inicjatorem nawiązania współpracy ze strony Wydziału jest dr inż. Rafał Setlak.