poniedziałek, 29.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniu 27 stycznia 2015 roku w Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie członków Oddziału Gliwicko - Opolskiego Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej. Towarzystwo od ponad pół wieku zrzesza osoby zajmujące się zawodowo szeroko rozumianą elektrotechniką: naukowców Politechnik Śląskiej i Opolskiej oraz pracowników przemysłu.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością dziekani: Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej – profesor Paweł Sowa, Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej – profesor Adam Czornik oraz Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej - profesor Marian Łukaniszyn.

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Przewodniczącego Oddziału prof. dra hab. inż. Mariana Pasko, który podsumował owocną działalność Towarzystwa w ubiegłym roku i nakreślił plany na przyszłość. Profesor M. Pasko odczytał również adres gratulacyjny Przewodniczącego Zarządu Głównego PTETiS profesora Krzysztofa Kluszczyńskiego.

W dalszej części spotkania nagrodzony został autor najciekawszego artykułu naukowego z elektrotechniki i elektroniki. Piękną akwarelę namalowaną przez docenta Mariana Bietkowskiego otrzymał mgr inż. Piotr Mynarek z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej za dwa artykuły: „Thermal model of electrical machine with winding homogenization” (Zeszyty Naukowe Politechniki Opolskiej, Elektryka, z.70, 2014) oraz „Homogenization of electrical machines stator windings” (WOFEX 2014, VŠB - Technical University of Ostrava, FEECS, Ostrava, 2014).

Następnie prof. Marian Pasko wręczył nominacje nowym członkom PTETiS. Są to: dr inż. Andrzej Lange z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, dr inż. Aleksandra Kawala-Janik i dr hab. inż. Michał Tomaszewski z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej oraz dr inż. Tomasz Kraszewski z Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości uczestnicy wzięli udział w spotkaniu towarzyskim, które upłynęło w przyjaznej atmosferze na ożywionych dyskusjach.