W dniu 12 stycznia 2016 roku na Wydziale Elektrycznym odbyło się spotkanie z przedstawicielami koncernu samochodowego Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Poland S.A.

Inicjatorem spotkania był dr inż. Rafał Setlak – od wielu lat prowadzący ścisłą współpracę z grupą Fiat. W spotkaniu wzięli udział: Bogusław Cieślar - Kierownik Biura Prasowego i Rzecznik FCA Poland S.A., Jan Drapała z działu Human Resources FCA Poland S.A. oraz Tadeusz Mańka i Maciej Łyskawa z firmy Ganinex Gazda Group – salonu dealerskiego grupy FCA.

Goście spotkali się z Dziekanem Wydziału Elektrycznego prof. dr. hab. Pawłem Sową, od którego otrzymali dyplomy uznania za nieodpłatne udostępnienie floty samochodów z koncernu Fiat Chrysler Automobiles dla gości i organizatorów Jubileuszowych Uroczystości 70-lecia Wydziału Elektrycznego.

Następnie zwiedzono wybrane laboratoria Wydziału: Laboratorium Elementów i Systemów Mechatronicznych w Katedrze Mechatroniki, w którym dr inż. Paweł Kowol zaprezentował badania dotyczące wykorzystania cieczy magnetycznej, Laboratorium Energoelektronicznych Układów Napędowych w Katedrze Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki, gdzie dr inż. Aleksander Bodora przybliżył gościom konstrukcję pojazdu elektrycznego Elipsa, a dr inż. Grzegorz Jarek stanowiska do badania właściwości napędów. W ostatnim laboratorium – Laboratorium Elektrotechniki i Elektroniki Samochodowej w Zakładzie Maszyn Elektrycznych i Inżynierii Elektrycznej w Transporcie dr inż. Rafał Setlak przedstawił prace prowadzone w zakresie systemów energetyki odnawialnej w zastosowaniu do transportu samochodowego.

Spotkanie zakończyło się rozmowami dotyczącymi przyszłości grupy FCA w kraju i na świecie oraz nakreśleniem dalszej współpracy z Wydziałem Elektrycznym.